a a a
ePuap

Biuletyn Informacji Publicznej

WIOŚ w Bydgoszczy

Tryb przyjmowania i załatwiania spraw

Akty prawne

Aktami prawnymi regulującymi sposoby przyjmowania i załatwiania spraw przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy jest ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 z późn. zm. ) oraz rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych ( Dz. U. Nr 14, poz. 67)

Sposób przyjmowania i załatwiania spraw dotyczących skarg i wniosków reguluje dodatkowo rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. Nr 5, poz. 46 z późn. zm.).

Zasady i tryb dostępu do informacji o środowisku, będącej informacją publiczną, określa ustawa z dnia z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko( Dz. U. Nr 199, poz. 1227 z późn. zm. ) oraz akty wykonawcze wydane na jej podstawie.

Sprawy osób realizujących prawo dostępu do informacji publicznej rozpatrywane są zgodnie z przepisami ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz.1198 z późn. zm.)

Sposób przyjmowania i załatwiania spraw

Po wpływie pisma do sekretariatu, jest ono przedkładane Kujawsko-Pomorskiemu Wojewódzkiemu Inspektorowi Ochrony Środowiska lub jego zastępcy, który następnie je dekretuje – wskazując pracownika odpowiedzialnego za merytoryczne załatwienie sprawy.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Bydgoszczy rozpoznaje także sprawy wpływające do urzędu za pośrednictwem poczty elektronicznej, jak również udziela informacji telefonicznie.

Numery telefonów i adresy e-mail poszczególnych komórek organizacyjnych zamieszczone są na stronie BIP i stronie podmiotowej.

Odwołanie od decyzji wydanej przez Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska wnosi się do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska za pośrednictwem organu który wydał decyzje w pierwszej instancji, w terminach przewidzianych przepisami kpa.

Jeżeli podanie (odwołanie, zażalenie) nie czyni zadość innym wymaganiom ustalonym
w przepisach prawa, wzywa się wnoszącego do usunięcia braków w terminie siedmiu dni, nie usunięcie braków powoduje pozostawienie podania (odwołania, zażalenia) bez rozpoznania.


informację wytworzył: : Jacek Janiak
za treść odpowiada: Jacek Janiak
ostatnia modyfikacja:
data wytworzenia: środa, 26 października 2011 10:28
opublikowano: środa, 26 października 2011 10:28